Nici PDO
Nici PDO
Na czym polega zabieg:
Nici PDO są najnowszą techniką stosowaną w zabiegach medycyny estetycznej. Pomysł ich wykorzystania powstał w Korei około 5 lat temu. Bardzo szybko zyskały popularność na całym świecie. Nici są całkowicie rozpuszczalne (są wykonane z tego samego materiału, co rozpuszczalne szwy chirurgiczne) i zanikają w ciągu 6-8 m-cy, a w tych miejscach pozostaje „wyprodukowany” kolagen, dzięki czemu efekty zabiegu utrzymują się nawet do 3 lat. Pierwszy efekt poprawy wyglądu skóry uzyskuje się już po 3-4 tygodniach. Znacząca poprawa widoczna jest po 2-3 miesiącach kiedy to zaczyna być indukowany nowy kolagen.
Zabieg polega na wszczepianiu pod skórę rozpuszczalnych nici chirurgicznych (PDO). Nić PDO – umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzana jest w określone okolice skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu, pośladków, brzucha i nóg. Następnie nici stopniowo rozpuszczając się stymulują syntezę kolagenu, fibroblastów, angiogenezę, czyli lepszy przepływ krwi i dotlenienie skóry, dzięki czemu skóra staje się gładsza, bardziej świetlista, zmarszczki znikają, owal twarzy się podnosi, „pory” ulegają zwężeniu, wzmocnieniu ulegają obwisłe tkanki – następuje lifting skóry.
Wskazania do zabiegu:
Nici liftingujące to zabieg dedykowany dla pacjentów w wieku 30-65 lat.
Miejsca stosowania:
Twarz:
- poziome i pionowe zmarszczki czoła
- lifting czoła, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, wiotka tkanka, opadające brwi
- dolna powieka – worki pod oczami
- korekcja okolicy jarzmowej
- fałdy nosowo-wargowe
- bruzdy „marionetki”
- V lifting
- opadające policzki i obszar pod dolną szczęką
- fałd skóry na policzku
- pomarszczone policzki
Ciało:
- fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie
- ujędrnianie i kształtowanie piersi
- zwiotczałe tkanki i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach, nogach
Zalety:
- wysoka skuteczność
- brak nacięć i blizn
- długotrwały efekt do 3 lat
- nici są całkowicie wchłaniane
- można powtarzać zabieg
- nici nie są widoczne ani wyczuwalne
- brak skutków ubocznych i komplikacji
- brak okresu rekonwalescencji
Wygląd skóry po zabiegu:
Zaletą tej techniki jest bardzo niska inwazyjność. Zabieg trwa kilka minut i praktycznie nie pozostawia śladów, dzięki czemu można od razu wrócić do normalnej aktywności. Istnieje ryzyko powstania niewielkich „siniaków” i delikatnego zaczerwienienia, które zanika w ciągu ok. godziny po zabiegu.
Około 30 – 60 min.
